Serwis laptopów MSI KielceSerwis laptopów MSI

 

MSI (Micro-Star International) to przedsiębiorstwo, które na rynku komputerów i podzespołów komputerowych działa już od sierpnia 1946 roku. Ten tajwański producent zasłynął z serii mocnych laptopów gamingowych oraz mobilnych stacji roboczych zaprojektowanych z myślą o użytkownikach profesjonalnych. Obecnie firma produkuje także serwery, urządzenia komunikacyjne i elektronikę użytkową.

 

Laptopy MSI – profesjonalny sprzęt dla wymagających użytkowników

 

Wysokiej jakości laptopy MSI to prestiżowy sprzęt dedykowany przede wszystkim najbardziej wymagającym użytkownikom.

Marka słynie z nowoczesnych notebooków do gier. Seria MSI Gaming to zaawansowane stacje gamingowe z procesorami Intel Core i dedykowanymi kartami graficznymi z rodziny nVidia GeForce GTX oraz wysokiej jakości matrycami (m.in. ekrany typu IPS w rozdzielczości 4K).

W laptopach zastosowano również szereg rozwiązań, które sprawiają, że rozgrywki multimedialne nabierają całkowicie nowego wyrazu. Nieprzeciętny dźwięk gwarantują głośniki Dynaudio, a karty sieciowe Killer spełnią wymogi fanów gier społecznościowych. Gracze sprzętu dla siebie mogą poszukać w linii GE, GP, GS lub GT (najmocniejsza seria gamingowa MSI).

 

Kolejną sztandarową serią laptopów od MSI jest linia Workstation. Są to mobilne stacje robocze dedykowane do najbardziej zaawansowanych zadań (sprzęt został zaprojektowany z myślą o grafikach, architektach, programistach, inżynierach). Wykorzystują one moc 2- i 4-rdzeniowych procesorów Intel Core. Na ich pokładzie znalazły się profesjonalne karty graficzne z rodziny nVidia Quadro, pojemna pamięć RAM (m. in. 64 GB) oraz matryce o bardzo wysokiej rozdzielczości. Seria WS gwarantuje ogromną moc obliczeniową, a laptopy z serii WS to mocarne maszyny do pracy wyposażone w najbardziej zaawansowane technologie.

 

Laptopy MSI – najczęstsze usterki

 

Laptopy MSI to superwydajny sprzęt dla graczy i mobilne stacje robocze. Mocne podzespoły wytwarzają ogromne pokłady ciepła, dlatego w urządzeniach tej marki najczęściej dochodzi do uszkodzeń wskutek przegrzania. Bardzo częstą usterką są także uszkodzenia układów graficznych.

Wśród objawów świadczących o tych uszkodzeniach najczęściej można zaobserwować:

 

  • samoistne resetowanie się sprzętu
  • sygnały dźwiękowe
  • wyłączanie się laptopa w czasie pracy
  • zawieszanie się systemu
  • przegrzanie sprzętu
  • nie uruchamianie się laptopa (nie reaguje na włącznik)
  • brak obrazu lub artefakty (linie, paski lub krzaczki na ekranie)

 

Serwisy w laptopach MSI często wymieniają wadliwy układ BGA mostka północnego. Nieco rzadziej dochodzi do problemów z układem zasilania.

 

Serwis laptopów MSI Kielce – dlaczego właśnie u nas?

 

W ofercie firmy Komp-Net-Serwis przygotowaliśmy kompleksową diagnostykę i serwis laptopów MSI w Kielcach. Posiadamy bogate doświadczenie w pogwarancyjnym serwisie sprzętu tej marki, dysponujemy dostępem do układów scalonych, co pozwala nam szybko realizować zarówno podstawowe, jak i zaawansowane naprawy.

 

Wszystkim naszym Klientom pomagamy nie tylko usunąć awarię, ale także zapobiec dalszym problemom z laptopem. Aby uniknąć poważnych usterek elektroniki wskutek przegrzania się sprzętu, zalecamy regularną konserwację układu chłodzącego, czyszczenie i wymianę pasty termoprzewodzącej, która ułatwi przewodzenie ciepła pomiędzy coolerem, a procesorem, dzięki wypełnieniu mikro szczelin.

 

Serwis MSI Kielce – szybkie naprawy, wymiana podzespołów, gwarancja na wykonane usługi.