Serwis laptopów BenQ Kielce

 

BenQ to tajwańskich producent sprzętu cyfrowego, którego historia sięga 1984 roku. Marka pod nazwą BenQ na rynku działa od roku 2001 (firma powstała na bazie przedsiębiorstwa Continental System Inc).

Przedsiębiorstwo jest producentem laptopów, monitorów, nagrywarek DVD, skanerów i akcesoriów komputerowych (myszy, klawiatury). W ofercie produktowej BenQ dostępne są także telefony, aparaty cyfrowe oraz projektory.

 

Laptopy BenQ – ekonomiczne i uniwersalne

 

W Polsce marka BenQ słynie przede wszystkim z wysokiej jakości monitorów komputerowych oraz projektorów multimedialnych i aparatów cyfrowych. Laptopy BenQ na naszym rodzimym rynku nie należą do najpopularniejszych. Sprzęt ten znajduje jednak wielu zwolenników wśród osób poszukujących niedrogiego laptopa idealnego do domowego użytku.

Najbardziej znaną serią od BenQ jest A52 (laptopy z tej linii dostępne są m.in. w supermarketach). Jest to lekki sprzęt wykorzystujący podzespoły zapewniające standardową moc, która sprawdzi się do korzystania z podstawowego oprogramowania.

 

Laptopy BenQ – najczęstsze usterki

 

Laptopy BenQ to ekonomiczny sprzęt dedykowany przede wszystkim do użytku domowego. Ich słabą stroną są obudowy wykonane z plastiku, dlatego częstą przypadłością komputerów tej firmy są wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne (pęknięte zawiasy, rozbite matryce, wyłamane gniazda zasilania itp.).

 

Sprzęt tajwańskiej marki ma również tendencję do przegrzewania się. Brak konserwacji układu chłodzenia bardzo szybko doprowadza tutaj do zużycia wentylatorów i niedrożności układu, a w konsekwencji już włączenie przeciętnej gry może uszkodzić kartę graficzną (chipset i ścieżki). Najczęstszym objawem takiej awarii jest:

 

  • czarny ekran (rzadziej różowy)
  • pojawienie się kolorowych wzorków

 

W laptopach BenQ dochodzi także do uszkodzeń gniazda zasilania. Taka usterka jest o tyle niebezpieczna, że może wypalić dziurę w laminacie płyty głównej.

 

Serwis laptopów BenQ Kielce – dlaczego właśnie u nas?

 

Firma Komp-Net-Serwis oferuje kompleksową diagnostykę i serwis laptopów Benq w Kielcach. Naprawiamy wszystkie modele tej marki (do naszego serwisu trafiają m.in. laptopy BenQ A51, A52, A53, A33, P52).

Posiadamy dostęp do części i duże doświadczenie w diagnostyce uszkodzeń w laptopach BenQ.

Zakres naszych usług obejmuje między innymi:

 

  • wymianę elementów układu zasilania (gniazda, zasilacze)
  • naprawy obrazu (m.in. wymiany całych matryc, naprawa kart graficznych, likwidowanie artefaktów pojawiających się na ekranie)
  • wymianę dysków twardych, pamięci RAM, procesorów i innych komponentów
  • odzyskiwanie danych
  • lutowanie elementów płyty głównej lub GPU
  • regenerację zawiasów, wymianę elementów obudowy i naprawę wszelkiego typu uszkodzeń mechanicznych

 

Naszym Klientom szczególnie zalecamy kompleksową konserwację układu chłodzenia. Do serwisu zapraszamy wszystkich, którzy zauważyli, że sprzęt przegrzewa się lub wydaje dźwięki mogące świadczyć o nieprawidłowej pracy wentylatorów. Przegrzania w laptopach BenQ grożą poważnymi uszkodzeniami grafiki.

 

Serwis BenQ Kielce – konserwacja i czyszczenie układów chłodzenia, kompleksowa diagnostyka oraz naprawa usterek.

 Serwis laptopów BenQ