Serwis laptopów Asus KielceNaprawa laptopów ASUS

Asus to tajwański producent elektroniki. Przedsiębiorstwo powstało w 1989 roku, a jego oferta obejmuje szeroki wybór laptopów, tabletów, komputerów stacjonarnych oraz dodatków (m.in. kart graficznych i napędów optycznych).

 

Laptopy Asus – ekonomiczne i funkcjonalne

 

Laptopy Asus szybko stały się prawdziwym hitem na całym świecie, ponieważ łączą nowoczesne wzornictwo i wydajne podzespoły z niewygórowanymi cenami. W ofercie tego producenta dostępne jest wiele różnych serii dopasowanych do potrzeb użytkowników domowych, wymagających fanów gier komputerowych, osób poszukujących wydajnego sprzętu do odtwarzania multimediów.

 

Do domu najczęściej wybierane są modele z linii ZenBook. Smukłe, lekkie obudowy o nowoczesnych kształtach i szeroki wybór odcieni spełnia oczekiwania fanów najnowszych technologii. Osoby, którym zależy na najwyższej mobilności mogą wybrać modele z matrycami o przekątnej 13,3 lub 14,1 cala, a do zastosowań multimedialnych doskonale sprawdzą się Asusy ZenBook z klasycznymi ekranami 15,6 cala.

 

Fanom najnowszych gadżetów marka zadedykowała stylową serię Asus Transformer (najmniejszy model Transformer Mini ma tylko 10,1 cala).

 

Specjalnie dla graczy stworzona została linia Asus ROG (Republic of Gamers) – potężne stacje gamingowe z mocnymi kartami graficznymi i szybkimi procesorami.

 

W stronę sektora biznesowego Asus kieruje linię Pro. Modele z linii B są doskonałe do pracy z popularnym oprogramowaniem biurowym, a laptopy Asus Pro P z wydajnymi podzespołami pozwolą na wygodną pracę z bardziej wymagającym oprogramowaniem.

 

Laptopy Asus – najczęstsze usterki

 

W laptopach Asus częstą usterką są wszelkiego typu awarie, które powstają wskutek przegrzania. Ich przyczyną są głównie zaniedbania eksploatacyjne oraz brak konserwacji układu chłodzenia. Wskutek wysokiej temperatury degradacji ulegają delikatne łączenia lutownicze w układach scalonych. Do serwisów często trafiają notebooki Asus z uszkodzonymi:

 

  • mostami
  • kartami graficznymi
  • procesorami (awariom najczęściej ulegają jednostki energooszczędne Intel Core i)

 

Kolejną częstą przypadłością Asusów są uszkodzenia układu zasilania (w takim przypadku komputer w ogóle się nie włącza). Awarii może ulec także zasilacz, dlatego do serwisu warto go zabrać razem ze sobą, gdy laptop po rozładowaniu nie działa mimo podłączenia do sieci.

Widocznym objawem uszkodzeń układu chłodzenia często jest zawieszanie się laptopa oraz zwolnienie pracy. Sprzęt może również samoistnie się wyłączać po kilku minutach.

 

Serwis laptopów Asus Kielce – dlaczego właśnie u nas?

 

Oferujemy kompleksowy serwis laptopów Asus w Kielcach. Doskonale poznaliśmy skomplikowaną budowę sprzętu tego tajwańskiego producenta. Nasi serwisanci znają najczęstsze przyczyny usterek i wiedzą o jakich uszkodzeniach mogą świadczyć konkretne objawy. To pozwala nam na błyskawicę diagnozę wstępną usterki.

 

Zajmujemy się serwisem i naprawą uszkodzeń mechanicznych, wymianą podzespołów bazowych, skomplikowanymi naprawami płyt głównych, wymianą matryc oraz usuwaniem innych usterek (w tym uszkodzeń logicznych) we wszystkich modelach laptopów Asus dostępnych na polskim rynku.

 

Serwis Asus Kielce – wymiana matrycy, naprawy płyt głównych, podzespoły.