Nowinki technologiczne cz.2

 

Kto z was pamięta pierwsze modele telefonów komórkowych, jakie pojawiły się na Polskim rynku, kultową już Nokię 3310?

Powerbank – rozwiązanie dla baterii

Telefony służyły jedynie do dzwonienia oraz wysyłania SMS, sensacją był brak antenki, a jedyną grą jaką można było wtedy znaleść w telefonie był snake.

Skupmy jednak uwagę na czymś innym. Co różni dzisiejsze smartfony od tych pierwszych modeli telefonów? Wielu z was pewnie powie że wygląd, większa ilość dostępnych aplikacji, wbudowany aparat fotograficzny czy dostęp do internetu. Nie tylko jednak to je różni. Przedewszystkim bateria. W starych telefonach bateria wytrzymywała tydzień, dzisiaj jeżeli bateria wytrzyma dwa dni uważamy to za sukces.

Jak możemy temu zaradzić?

  1. Wyłączyć wszystkie zbędne funkcje np. automatyczne odświeżanie skrzynki pocztowej lub wyłączenie powiadomień.
  2. Zmniejszyć jasność ekranu oraz zrezygnować z animowanej tapety.
  3. Zrezygnować z możliwość lokalizacji.
  4. Warto również zrezygnować z synchronizacji listy kontaktów w naszych telefonach.

A co jeżeli nikt nie chce z niczego rezygnować? Zmniejszenie jasności oznacza gorsze pole widzenia, bez autoamtycznego odświeżania skrzynki pocztowej oraz powiadomień przestaniemy być na bieżąco ze światem zewnętrznym i może nas ominąć ważne wydarzenie. Również brak lokalizacji jest mało interesującym pomysłem, bo co jeżeli się zgubimy? Wtedy nie będziemy mogli przez mesengera wysłać swojej lokalizacji osobom, które mogły by nam pomóc. A brak synchronizacji listy kontaktów? W przypadku uszkodzenia karty sim tracimy wszystkie ważne dla nas numery.

Skoro odrzuciliśmy wszystkie z możliwych opcji zaoszczędzenia baterii, to co nam zostało? Jednym z ważniejszych dla mnie wynalazków, który moim skromnym zdaniem powinni dorzucać w zestawie z telefonem jest powerbank.

Urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, mieści się w damskiej torebce, jest dostępne chyba we wszystkich kolorach i w różnych kształtach sprawia że nasza bateria w smartfonie może jeszcze bardzo długo pochodzić. Oczywiście musicie przy zakupie takiego banku energii brać pod uwagę jego pojemność – cena również będzie rosnąć.

Specjalnie dla was zrobiłam małe rozeznanie w cenach i uwaga – zaczynają się już od 10 złotych.

Na koniec jedyne czego mogę wam życzyć to udanego zakupu!:)